Czy Twoja skóra jest narażona na zanieczyszczenia i szkodliwe czynniki zewnętrzne?

Zanieczyszczenia zawarte w powietrzu, wpływają negatywnie na kondycję naszej skóry i włosów. Najbardziej szkodzi nam smog, spaliny i kurz. Osiadające na skórze zanieczyszczenia sprawiają, że staje się ona sucha, a nawet szorstka. Naruszona bariera ochronna skóry powoduje jej podrażnienia i zaczerwienienia. Szkodliwe substancje zawarte w powietrzu powodują również stres oksydacyjny, który polega na przyspieszeniu procesu starzenia się skóry. Oprócz zewnętrznych czynników atmosferycznych podobny wpływ na stan naszej skóry mają: sztuczne oświetlenie, klimatyzacja oraz ogrzewanie. Większość naszego dnia spędzamy w pomieszczeniach, w których nadmuchy ciepłego i zimnego powietrza wysuszają nasze włosy, skórę twarzy i dłoni. Sztuczne oświetlenie, daje się we znaki nie tylko naszym oczom, które są zaczerwienione i nieprzyjemnie pieką, ale też skórze, choć często o tym zapominamy.

Wyciąg z kiełków rzeżuchy

Składnik aktywny – wyciąg z kiełków rzeżuchy

Prawdopodobnie nie słyszałaś jeszcze o tym składniku w kosmetykach. Jest wyjątkowy, ponieważ nie tylko oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, ale także chroni ją przed ich wchłanianiem! Jest to możliwe przez aktywowanie w skórze enzymów odpowiedzialnych za pozbywanie się z niej toksyn, a także tych wpływających na produkcję substancji chroniących ją przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Działanie w kosmetykach

– oczyszcza skórę i chroni ją przed wchłanianiem zanieczyszczeń
– rozjaśnia przebarwienia i plamy pigmentacyjne

Typ składnika

Substancja pochodzenia roślinnego.

Czy zauważyłaś na swojej skórze pierwsze oznaki starzenia, utratę jędrności i elastyczności?

Oznaki starzenia pojawiają się, kiedy nasza skóra zaczyna tracić kolagen, czyli białko, które jest odpowiedzialne za jej jędrność i elastyczność. Dzieje się to bardzo wcześnie, bo już po 25. roku życia. Używki, stres, nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne – to tylko niektóre czynniki, które przyspieszają ten proces. Co ważne: starzeje się nie tylko twarz, ale także skóra szyi, głowy czy dłoni. Oznaki starzenia na twarzy mogą występować w postaci przebarwień, a skóra staje się blada lub szara. Na początku są to zwykłe zmarszczki mimiczne, które bywają konsekwencją marszczenia brwi, mrużenia oczu oraz uśmiechania się. Naskórek na dłoniach staje się cieńszy, uwidaczniając sieć naczyń krwionośnych oraz podkreślając zarysy poszczególnych kości.

Filtrat śluzu ślimaka

Składnik aktywny – filtrat śluzu ślimakaSkładnik aktywny – filtrat śluzu ślimaka

Śluz ślimaka, mimo, że może wydawać się dziwnym składnikiem jest wyjątkowym odkryciem kosmetycznym. Obecnie stosowany jest głównie w Azji, jednak ze względu na swoją skuteczność i wielofunkcyjność staje się coraz bardziej popularny i w Europie. Nie tylko chroni skórę przed uszkodzeniami, ale także przyspiesza jej regenerację. Reguluje jej stan nawodnienia i sprawia, że cera jest promienna i jędrna. Stymuluje produkcję substancji ważnych dla elastyczności skóry, takich jak kolagen i elastyna. Udowodniono także, że ma działanie antybakteryjne. Co bardzo ważne, w serii kosmetyków _Element wykorzystano filtrat śluzu ślimaka, a więc najbogatszą we wszystkie dobroczynne dla skóry elementy formę tego składnika.

Działanie w kosmetykachDziałanie w kosmetykach

– regeneruje i nawilża
– przyspiesza gojenie się ran i uszkodzeń skóry
– nadaje sprężystość i gęstość skórze

Typ składnikaTyp składnika

Substancja pochodzenia zwierzęcego.

Czy masz skórę dojrzałą z widocznymi zmarszczkami?

Problemy cery dojrzałej dotykają w pewnym momencie każdą kobietę. Objawiają się one głównie utratą jędrności, zmniejszoną elastycznością skóry i widocznymi zmarszczkami. Nie istnieje konkretna granica wieku, po której skóra staje się dojrzałą, ponieważ oznaki jej starzenia w dużym stopniu uzależnione są od czynników genetycznych, hormonalnych i środowiskowych. Jednym z głównych problemów skóry dojrzałej jest coraz większa ilość głębokich zmarszczek, nie tylko wokół oczu i ust, ale także na policzkach i czole. Zmarszczki mimiczne powstają na skutek skurczu mięśni, gdy wyrażamy swoje emocje poprzez ruch brwi, mrużenie oczu czy uśmiechanie się. Skóra dojrzała oprócz bruzd i głębokich linii ma również skłonność do pojawiania się innych mankamentów. Owal twarzy staje się nieregularny, skóra pod oczami wiotka, a kąciki ust opadają. Widoczne są też tak zwane “chomiczki”, czyli opadająca skóra na linii żuchwy. Pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe. Na szyi zauważalne stają się poziome bruzdy, potocznie zwane “naszyjnikiem Wenus”.

Odpowiednik jadu żmii

Składnik aktywny – odpowiednik jadu żmii

Kto z nas nie słyszał o botoksie? Zabieg ten polega na wstrzyknięciu w okolice zmarszczek małej dawki toksyny, która paraliżuje mięśnie odpowiedzialne za skurcze mimiczne, co w efekcie zmniejsza widoczność zmarszczek. Na podobnej zasadzie działa składnik aktywny zawarty w serii kosmetyków _Element – odpowiednik jadu żmii, czyli substancja stworzona w laboratorium na wzór tej zawartej w prawdziwym jadzie. Stosowany w kosmetykach nie tylko wygładza skórę, ale także w widoczny sposób redukuje zmarszczki.

Działanie w kosmetykach

– redukuje zmarszczki
– wygładza skórę
– poprawia owal twarzy

Typ składnika

Substancja pochodzenia syntetycznego.

Odkrywaj _Element

Seria z wyciągiem z kiełków rzeżuchy

Seria z filtratem śluzu ślimaka

Seria z odpowiednikiem jadu żmii