Wspólnie z Fundacją Rak’n’Roll –
Wygraj życie! tworzymy akcję #kobiecyelement #mojasupermoc

Kobiecy Element to całoroczny projekt zainicjowany przez firmę kosmetyczną Elfa Pharm Polska – głównego partnera akcji, mającej na celu pokazanie tego, że kobiety zmagające się z chorobą, czy innymi trudnościami życiowymi, nie tracą kobiecego elementu. Czasem tylko potrzebują, żeby przypomnieć im o tym, że go mają.

 
Ambasadorkami naszego projektu pod hasłem #MojaSuperMoc zostały: pisarka Katarzyna Grochola, aktorka Olga Bołądź, dziennikarka i prezenterka Paulina Smaszcz – Kurzajewska, wokalistka Mery Spolsky oraz psychoonkolożka Anna Demarczyk. To kobiety różnej profesji, w różnym wieku, ale łączy je jedna bardzo ważna rzecz: są zdeterminowane do działania na rzecz tych, którzy potrzebują wsparcia.

 

Pomysłodawcą i Dyrektorem Kreatywnym projektu jest Leszek Stanek, który od lat udziela się charytatywnie, a swoją postawą udowadnia, jak ważne dla kobiet jest wsparcie ze strony mężczyzn. Koordynatorem akcji jest firma kosmetyczna Elfa Pharm Polska, która również od początku swojej działalności angażuje się we wszelkiego rodzaju akcje, które mają na celu nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Dlatego część dochodu ze sprzedaży kosmetyków marki _Element i Vis Plantis przeznaczy na rzecz fundacji.

Nasze ambasadorki:

 

Paulina Smaszcz Kurzajewska / #kobiecyelement

Paulina Smaszcz Kurzajewska

Trener autoprezentacji i rozwoju osobistego, szkoleniowiec, mentorka, konsultant biznesu, dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Jestem Ambasadorką akcji, ponieważ inicjatywa przypomnienia kobietom o ich super mocach sprawia, że mogą pomóc tym, którym choroba odbiera nadzieję i nie znają swojego jutra. Los przyniósł im niesprawiedliwie chorobę, więc naszym objawem człowieczeństwa powinno być niesienie pomocy, empatia, podarowanie nas i naszych działań.

MOJA SUPER MOC?

Optymizm, energia, komunikatywność, szczerość, naiwność dziecka, działania na rzecz kobiet i serce przepełnione miłością.

A JAKA JEST TWOJA SUPER MOC?

Olga Bołądź

Uznana polska aktorka filmowa, teatralna i serialowa. Reżyserka i producentka filmowa. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Występowała na deskach Narodowego Starego Teatru, warszawskiego Teatru „Polonia” i innych.

Dlaczego biorę udział w akcji? Bo odnaleźć w sobie swoją super moc to jedno z ważniejszych zadań jakie stoją przed każdą z nas. Uważam, ze poznać swój talent i z umieć z niego korzystać to droga do spełnionego życia a tego życzę każdej z nas! Chce żeby kobiety były jeszcze wspanialsze i wspierały siebie nawzajem!

MOJA SUPER MOC?

Jestem mamą. Jestem przyjaciółką. Jestem partnerką. Jestem wrażliwa na co dzień. Jestem emocjonalna – czasem na maxa. I wiecie co? Jestem z tego dumna.

A JAKA JEST TWOJA SUPER MOC?

Olga Bołądź / #kobiecyelement

Katarzyna Grochola / #kobiecyelement

Katarzyna Grochola

Urodzona kiedyś, w zeszłym wieku, w połowie. 18.07.57. Niegdyś korektorka, konsultantka w biurze matrymonialnym, redaktorka, dyrektor składu celnego, maszynistka, właścicielka spółki, reporterka, felietonistka. Dziś tylko pisarka.

Dlaczego biorę udział w tym projekcie? Bo miałam raka i nie miałam wtedy wsparcia. Słowo rak było zakazane – niewymawialne przez lekarzy. Dostałam zamkniętą kopertę z niewiadomą diagnozą – i tylko ten złowrogi napis – Centrum Onkologii. Bo jestem żywym dowodem na to, że można wyjść z choroby i mieć dobre życie. Bo ciągle pamiętam przyjaciół, którzy nie byli pewni, czy się nie zarażą odwiedzając mnie w szpitalu. Bo wiem, że świadomość, że jest ktoś, komu na mnie zależy – może uratować życie.

MOJA SUPER MOC?

Super moc? Empatia. Podnoszę się po upadku i nie jestem perfekcjonistką, a to bardzo ułatwia życie! Jestem kobietą, matką, babcią, żoną, jestem przyjaciółką, ale to są tylko role. Myślę, że dzisiaj powiedziałabym, że najważniejsze jest to, że w ogóle jestem.

A JAKA JEST TWOJA SUPER MOC?

Anna Demarczyk

Diagnostyk z dodatkową specjalnością z zakresu chorób somatycznych w praktyce klinicznej. Obecnie prowadzi praktykę kliniczną w Progress Pracowni Psychologów w Warszawie specjalizując się w krótkoterminowej terapii osób dorosłych, konsultacji wychowawczych dla rodziców, konsultacji dla pacjentów oraz opiekunów osób chorujących onkologicznie.

Zmierzyłam się z chorobą onkologiczną i wyzdrowiałam. Był to wymagający czas, ale także inspirujące doświadczenie. Chciałabym, aby każdy chory mógł tak myśleć o swoim procesie leczenia. Rak wciąż wywołuje strach. Każda kampania, która miałaby to zmienić i zachęcić innych do badań kontrolnych i wesprzeć już chorujących jest moim moralnym obowiązkiem.

MOJA SUPER MOC?

Jestem kobietą. Jestem matką. Jestem przyjacielem, psychologiem. Potrafię zjednywać sobie ludzi, stawiać granice, mierzyć się z przeciwnościami i marzyć. Codziennie uczę ludzi szczęściologii!

A JAKA JEST TWOJA SUPER MOC?

Anna Demarczyk / #kobiecyelement

Mery Spolsky / #kobiecyelement

Mery Spolsky

Mery Spolsky pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje. Jej przekaz jest szczery, ubrany w mocne elektro brzmienia i w paski. Projektuje ubrania na scenę i trzyma się koloru czarno-biało-czerwonego. Trzyma również na scenie w ręku gitarę. Zagrała już na niej kilkadziesiąt samodzielnych klubowych koncertów, dwa supporty przed IMANY w Polsce i wiele przeglądów oraz festiwali. Jej główną inspiracją są Salvador Dali, Die Antwoord i Grzegorz Ciechowski. W 2017 roku wydała debiutancką płytę „Miło Było Pana Poznać” pod szyldem wytwórni Kayax. Debiut artystki został nominowany do nagrody Fryderyk 2018 w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika.

Lubię very much pomagać, a inicjatywa Moja Super Moc #KobiecyElement po to powstała. Temat chorowania na raka jest mi bliski, bo moja Mama na niego odeszła. Była bardzo ważna w projekcie Mery Spolsky i to dzięki niej nauczyłam się wiary w swoją sztukę. Chciałabym oddać trochę tej energii spolsky kobietom, które jej potrzebują.

MOJA SUPER MOC?

Moja Super Moc to skakanie w gigantycznych koturnach na scenie, nieodklejający się uśmiech z twarzy, zdolność napisania piosenki w trzy sekundy i miłość do modowych eksperymentów!

A JAKA JEST TWOJA SUPER MOC?

Opracowanie

Fotograf: Izabela Grzybowska

Asystent fotografa: Otto Sot: Damian Tomaszewski

Retusz zdjęć: PLUPART Krzysztof Radzikowski

Fryzury: u Fryzjerów Mokotowska: Ewelina Chmiel, Adam Turowski

Make Up: Marta Jędrys, Justyna Gocel, Paulina Kopa

Stylizacja: UADO by Aleksandra Stodółka, Kamil Moszczyński stylista

Miejsce sesji: Studio DayLight

Produkcja: Fabryka Eventów, Jacek Daniel Henning, Leszek Stanek

PR & Marketing: Edyta Mularz

Główny sponsor akcji Mam Super Moc / Kobiecy Element: ELFA PHARM POLSKA

Najważniejsze działania w ramach projektu:
  • Cykl warsztatów, których motywem przewodnim jest wsparcie osób w czasie choroby nowotworowej, ale także wsparcie, jakiego każdy z nas potrzebuje na co dzień. Pierwsze warsztaty odbyły się 24 czerwca w Warszawie, kolejne miały miejsce w Poznaniu. Następne warsztaty odbędą się w Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie.
  • Listopadowa konferencja więcej informacji wkrótce.
  • Akcje promocyjne w Social Mediach, między innymi akcja z dodawaniem zdjęć opatrzonych hasztagami #kobiecyelement oraz #mojasupermoc, za które przekazujemy na rzecz fundacji dodatkowe 5 zł!

 

Przebieg akcji można na bieżąco obserwować w naszych mediach społecznościowych, a także śledząc hasztagi: #kobiecyelement, #mojasupermoc, #raknroll.

 

Zachęcamy też do zajrzenia na stronę fundacji => raknroll.pl

Backstage sesji zdjęciowej #MojaSuperMoc z naszymi ambasadorkami

Zdjęcia backstage: Renata Świątecka

Odkrywaj _Element

Seria z wyciągiem z kiełków rzeżuchy

Seria z filtratem śluzu ślimaka

Seria z odpowiednikiem jadu żmii