Składniki

Odkryj kosmetyki _Element stworzone na bazie wyjątkowych składników

Analog jadu żmii

Analog jadu żmii to syntetyczny składnik, wzorowany na naturalnej substancji zawartej w jadzie żmii świątynnej. Jego działanie polega na blokowaniu receptorów znajdujących się na powierzchni komórek mięśniowych i hamowaniu ich skurczy. W konsekwencji przyczynia się on do spłycenia i wygładzenia zmarszczek powstających w okolicach mimicznych i sprawia, że skóra staje się odprężona.

Ekstrakt z bazylii

Ekstrakt z korzenia bazylii pospolitej Ocimum Basilicum to naturalny, ekologiczny składnik aktywny pozyskiwany na drodze nowatorskiej metody biotechnologicznej stosowanej do tej pory głównie w farmacji. Badania kliniczne wykazały, że w znacznym stopniu ogranicza on wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn cierpiących na łysienie androgenowe, a także powoduje ich zagęszczenie. Dodatkowo posiada działanie kondycjonujące, wzmacniające włosy i skórę głowy.

Filtrat śluzu ślimaka

To bogate źródło naturalnie występujących w skórze związków z grupy glikozaminoglikanów, które posiadają zdolność wiązania cząsteczek wody w skórze, dogłębnie ją nawilżając. Zastosowanie w kosmetykach filtratu śluzu ślimaka przyczynia się do zwiększenia odporności skóry na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo, składnik ten stymuluje namnażanie komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny i tym samym wzmacnia strukturę skóry. Pozyskiwany jest okresowo w sposób bezinwazyjny, niemający szkodliwego wpływu na zdrowie tych zwierząt.

Antyoksydanty

Antyoksydanty, zwane również przeciwutleniaczami, to związki chemiczne, które posiadają zdolność zatrzymywania, bądź opóźniania procesów utleniania. Przeciwdziałają powstawaniu wolnych rodników i chronią komórki skóry przed uszkodzeniami wywoływanymi przez zanieczyszczenia środowiska, czy promieniowanie UV. W naszych kosmetykach zastosowano aktywną mieszaninę antyoksydantów, takich jak ekstrakt z kiełków rzeżuchy, beta-glukan i pullulan.

Newsletter