Składniki

Odkryj kosmetyki _Element stworzone na bazie wyjątkowych składników

Bakuchiol

Bakuchiol nazywany często BioRetinolem to składnik doceniany już od wieków. Stosowany od dawna w medycynie chińskiej oraz w Indiach, wspomagając leczenie chorób skóry. Składnik ten znany jest również ze swoich właściwości przeciwutleniających, eliminuje oznaki starzenia, działa ujędrniająco. Bakuchiol jest odpowiedni do wszystkich typów skóry, również tej wrażliwej czy naczynkowej. Nie wykazuje właściwości fotouczulających tak jak retinol, dzięki czemu produkty z jego zawartością mogą być stosowane cały rok.

Analog jadu żmii

Analog jadu żmii to syntetyczny składnik, wzorowany na naturalnej substancji zawartej w jadzie żmii świątynnej. Jego działanie polega na blokowaniu receptorów znajdujących się na powierzchni komórek mięśniowych i hamowaniu ich skurczy. W konsekwencji przyczynia się on do spłycenia i wygładzenia zmarszczek powstających w okolicach mimicznych i sprawia, że skóra staje się odprężona.

Ekstrakt z bazylii

Ekstrakt z korzenia bazylii pospolitej Ocimum Basilicum to naturalny, ekologiczny składnik aktywny pozyskiwany na drodze nowatorskiej metody biotechnologicznej stosowanej do tej pory głównie w farmacji. Badania kliniczne wykazały, że w znacznym stopniu ogranicza on wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn cierpiących na łysienie androgenowe, a także powoduje ich zagęszczenie. Dodatkowo posiada działanie kondycjonujące, wzmacniające włosy i skórę głowy.

Filtrat śluzu ślimaka

To bogate źródło naturalnie występujących w skórze związków z grupy glikozaminoglikanów, które posiadają zdolność wiązania cząsteczek wody w skórze, dogłębnie ją nawilżając. Zastosowanie w kosmetykach filtratu śluzu ślimaka przyczynia się do zwiększenia odporności skóry na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo, składnik ten stymuluje namnażanie komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny i tym samym wzmacnia strukturę skóry. Pozyskiwany jest okresowo w sposób bezinwazyjny, niemający szkodliwego wpływu na zdrowie tych zwierząt.

Antyoksydanty

Antyoksydanty, zwane również przeciwutleniaczami, to związki chemiczne, które posiadają zdolność zatrzymywania, bądź opóźniania procesów utleniania. Przeciwdziałają powstawaniu wolnych rodników i chronią komórki skóry przed uszkodzeniami wywoływanymi przez zanieczyszczenia środowiska, czy promieniowanie UV. W naszych kosmetykach zastosowano aktywną mieszaninę antyoksydantów, takich jak ekstrakt z kiełków rzeżuchy, beta-glukan i pullulan.

Newsletter