Analog jadu żmii

VIPER VENOM ANALOGUE


Analog jadu żmii to syntetyczny składnik, wzorowany na naturalnej substancji zawartej w jadzie żmii świątynnej, czyli peptydzie SYN-AKE o działaniu podobnym do botoksu. Jego działanie polega na blokowaniu receptorów znajdujących się na powierzchni komórek mięśniowych i hamowaniu ich skurczy. Mięśnie mimiczne poruszają się kilka tysięcy razy w ciągu: w trakcie mówienia, wyrażania emocji, a nawet w czasie snu. Konsekwencją tego są pojawiające się na twarzy zmarszczki. Analog jadu żmii przyczynia się do spłycenia i wygładzenia zmarszczek powstających w okolicach mimicznych i sprawia, że skóra staje się odprężona. Składnikiem wspierającym serii jest pochodna retinolu, która wzmacnia działanie regenerujące.

Pochodzenie analogu
jadu żmii


Substratem kosmetycznym jest peptyd uzyskiwany ze żmii świątynnej (Temple Viper, Tropidolaemus Waglerrin), węża występującego w Malezji.

Analog jadu żmii
w kosmetyce


W kosmetyce i kosmetologii wykorzystuje się przede wszystkim syntetyczne pochodne tripeptydu naśladującego działanie toksyny, których cząsteczki są zdolne neutralizować mikroskurcze skóry, poprzez efekt naśladujący działanie jadu żmii. Ich główną zaletą jest blokowanie skurczu mięśni a nie paraliż, dzięki czemu preparaty te nie utrudniają mimiki twarzy.