Ekstrakt z korzenia bazylii

OCIMUM BASILICUM HAIRY ROOT CULTURE EXTRACT


Ekstrakt z korzenia bazylii pospolitej Ocimum Basilicum to naturalny, ekologiczny składnik aktywny pozyskiwany na drodze nowatorskiej metody biotechnologicznej stosowanej do tej pory głównie w farmacji. Badania kliniczne wykazały, że w znacznym stopniu ogranicza on wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn cierpiących na łysienie androgenowe (najbardziej powszechny typ łysienia), a także powoduje ich zagęszczenie. Dodatkowo dzięki zawartości keratyny, oleju arganowego, jedwabiu czy kwasów AHA posiada działanie kondycjonujące, wzmacniające włosy i skórę głowy.

Pochodzenie
Bazylii


Bazylia to roślina, której dobroczynne właściwości były znane już w starożytności, a wiele pradawnych cywilizacji uważało ją za „królewskie ziele” oraz lek na różne dolegliwości. Na główny składnik naszych kosmetyków wybraliśmy naturalny i ekologiczny ekstrakt z korzeni włośnikowych bazylii, który jest pozyskiwany za pomocą metody biotechnologicznej, stosowanej głównie w farmacji. Ekstrakt Ocimum Basilicum nie tylko odżywia włosy i zapobiega ich wypadaniu, ale także wzmacnia strukturę skóry głowy.

Nasz bestseller


Odpowiednia pielęgnacja włosów wymaga także dokładnego i regularnego oczyszczania skóry głowy. Peeling trychologiczny pomaga odblokować pory i usunąć zrogowaciały naskórek. W ten sposób usuwane są zalegające w mieszkach włosowych pozostałości po kosmetykach oraz inne zanieczyszczenia. Peeling zawiera kwasy owocowe AHA m.in. kwas glikolowy, który posiada najmniejsze cząsteczki spośród wszystkich kwasów AHA, dzięki czemu z łatwością wnika w głąb skóry nie podrażniając jej. Dzięki zawartości bazylii, kosmetyk nie tylko odżywia włosy i zapobiega ich wypadaniu, ale także wzmacnia strukturę skóry głowy.