Tauryna roślinna

JANIA RUBENS EXTRACT


Pierwsza wegańska seria kosmetyków do kompleksowej pielęgnacji dla mężczyzn marki _Element. Składnik aktywny został oparty na energetyzującej i w pełni ekologicznej taurynie roślinnej pozyskiwanej z algi Jania Rubens. Stymuluje produkcję kolagenu i pobudza komórki, przeciwdziałając pojawianiu się zmarszczek oraz wspierając regenerację skóry. Receptury wzbogaciliśmy o silnie nawilżający wyciąg z drzewa tara i stabilną formę witaminy C o działaniu przeciwzmarszczkowym. Charakterystyczny męski zapach o nutach mchu dębowego, owoców i jaśminu będzie doskonałym towarzyszem podczas kolejnych etapów odkrywania świata!

Pochodzenie tauryny
roślinnej


Tauryna jest powszechnie znana jako składnik napojów energetycznych, który pobudza do działania. Można ją także znaleźć jako aminokwas występujący w naszych tkankach: wspomaga skurcze serca, regeneruje mięśnie, wpływa na odpowiednią pracę mózgu. Dobroczynne działanie tauryny od niedawna wykorzystuje się także w kosmetyce dzięki Early Boost, czyli pozyskanej z czerwonej algi naturalnej esencji. Skóra potrzebuje energii w każdym wieku, dlatego nasz składnik znalazł się w całej serii produktów do pielęgnacji ciała marki Element.

Właściwości


Tauryna wykorzystywana jest w kosmetyce głównie przez swoje właściwości odmładzające. Działa pobudzająco na fibroblasty, które produkują cenny dla skóry kolagen, odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry. Tauryna dodatkowo ochrania cerę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia się, dlatego najczęściej dodawana jest do kosmetyków przeciwzmarszczkowych.