Bakuchiol

Bakuchiol


Bakuchiol nazywany często BioRetinolem to składnik doceniany już od wieków. Stosowany od dawna w medycynie chińskiej oraz w Indiach, wspomagając leczenie chorób skóry. Składnik ten znany jest również ze swoich właściwości przeciwutleniających, eliminuje oznaki starzenia, działa ujędrniająco. Bakuchiol jest odpowiedni do wszystkich typów skóry, również tej wrażliwej czy naczynkowej. Nie wykazuje właściwości fotouczulających tak jak retinol, dzięki czemu produkty z jego zawartością mogą być stosowane cały rok.

Pochodzenie bakuchiolu


Pozyskiwany jest z roślin z gatunku Psoralea corylifolia (Babći) i Otholobium pubescens, które występują w Azji, Afryce i Europie Środkowej. Bakuchiol to roślinny zamiennik retinolu o tym samym działaniu, ale bez skutków ubocznych. Jest z powodzeniem stosowany od stuleci, wcześniej głównie jako element medycyny chińskiej i japońskiej – do łagodzenia chorób skórnych, takich jak trądzik czy łuszczyca.

Bakuchiol - działanie


Badania pokazują, że działanie bakuchiolu wpływa na redukcję zmarszczek nawet o 20% podczas 12 tygodniowego użytkowania kosmetyków z Bakuchiolem.*
*Badania producenta składnika aktywnego Syntheon.

Kosmetyki z bakuchiolem


Bakuchiol, czyli roślinny retinol spłyca zmarszczki i drobne linie mimiczne, sprawiając, że skóra wygląda młodziej. Ponadto poprawia napięcie skóry oraz delikatnie ją ujędrnia. Kolejnymi zaletami botanicznego odpowiednika retinolu jest fakt, że zmniejsza widoczność zaskórników oraz poprawia koloryt skóry eliminując przebarwienia. Delikatnie złuszcza naskórek wygładzając skórę, dzięki czemu staje się rozjaśniona i promienna. Dodatkowo bakuchiol, czyli bio retinol nie podrażnia skóry, dlatego jest idealny dla cery wrażliwej i naczynkowej.

Dla kogo?


Tworząc serię Bakuchiol myśleliśmy o dojrzałych kobietach, które zmagają się z oznakami starzenia. To produkty, które mają za zadanie wygładzenie i spłycenie zmarszczek, ale również nawilżenie oraz regenerację skóry. Dzięki odpowiednim składnikom aktywnym, seria świetnie sprawdzi się również u osób walczących z problemami skórnymi.

Czy wiesz, że?


Bakuchiol nie jest wrażliwy na promieniowanie słoneczne, nie ma przeciwwskazań do stosowania go przez cały rok, w pielęgnacji na noc i na dzień.

Produkty w serii Bakuchiol


W skład serii z bakuchiolem wchodzi 5 produktów do kompleksowej pielęgnacji skóry twarzy: kremowa emulsja do mycia twarzy i dekoltu, krem na dzień, krem na noc, krem pod oczy oraz serum, które zawiera aż 100% rekomendowanego stężenia bakuchiolu w kosmetyku.