Bakuchiol

Bakuchiol


Bakuchiol nazywany często BioRetinolem to składnik doceniany już od wieków. Stosowany od dawna w medycynie chińskiej oraz w Indiach, wspomagając leczenie chorób skóry. Składnik ten znany jest również ze swoich właściwości przeciwutleniających, eliminuje oznaki starzenia, działa ujędrniająco. Bakuchiol jest odpowiedni do wszystkich typów skóry, również tej wrażliwej czy naczynkowej. Nie wykazuje właściwości fotouczulających tak jak retinol, dzięki czemu produkty z jego zawartością mogą być stosowane cały rok.

Pochodzenie bakuchiolu


Pozyskiwany jest z roślin z gatunku Psoralea corylifolia (Babći) i Otholobium pubescens, które występują w Azji, Afryce i Europie Środkowej. Bakuchiol to roślinny zamiennik retinolu o tym samym działaniu, ale bez skutków ubocznych. Jest z powodzeniem stosowany od stuleci, wcześniej głównie jako element medycyny chińskiej i japońskiej – do łagodzenia chorób skórnych, takich jak trądzik czy łuszczyca.

Czy wiesz, że?


Bakuchiol nie jest wrażliwy na promieniowanie słoneczne, nie ma przeciwwskazań do stosowania go przez cały rok, w pielęgnacji na noc i na dzień.