Filtrat śluzu ślimaka

Snail Secretion Filtrate


Filtrat to najlżejsza i najbogatsza forma śluzu ślimaka, będąca źródłem m.in. kolagenu, elastyny czy protein odpowiadających za prawidłowe nawilżenie i elastyczność skóry. Stymuluje odnowę i regenerację skóry zwiększając jej odporność na procesy starzenia i sprawiając, że wygląda ona na młodszą i bardziej wypoczętą. W naszych kosmetykach znajduje się nawet 84% czystego filtratu śluzu ślimaka. Filtrat pozyskiwany jest okresowo w sposób bezinwazyjny, niemający szkodliwego wpływu na zdrowie tych zwierząt. Składniki wspierające serii to retinol i pantenol odbudowujące skórę oraz ekstrakt z alg o działaniu łagodzącym.

Działanie filtratu śluzu ślimaka doceniają także kosmetolodzy, którzy rekomendują czystą formę tego składnika w celu szybkiego,
a co ważne - naturalnego efektu rozjaśnienia i wyrównania kolorytu skóry.

Pochodzenie filtratu
śluzu ślimaka


A wszystko zaczęło się od przypadkowej obserwacji. Pewien lekarz w Chile był zaskoczony gładkimi rękami swojego ojca, który wykonywał ciężką pracę fizyczną w hodowli ślimaków. Powiązał to ze śluzem, które wydzielają mięczaki. Jego twierdzenie potwierdziły kolejne przypadki. Osoby pracujące ze ślimakami mogły pochwalić się gładką skórą, a blizny i drobne rany goiły się wyjątkowo szybko. Przeprowadzono badania dermatologiczne, które doprowadziły nas aż tutaj. Dzisiaj filtrat śluzu ślimaka z gatunku Helix Aspersa Muller jest pożądanym składnikiem o potwierdzonym klinicznie działaniu.

Bezpieczeństwo ślimaków


W hodowlach warunki życia ślimaków odzwierciedlają ich naturalne środowisko. Jest to niezwykle istotne dla jakości pozyskiwanego śluzu, gdyż nadaje się on do wykorzystania w kosmetyce tylko wtedy, gdy jest produkowany przez zdrowe, szczęśliwe i niezestresowane mięczaki. Gruczoły ślimaków wydzielają bowiem dwa rodzaje śluzu: kryptozynę i limozynę. Ta druga jest toksyczna, a ślimak wytwarza ją w warunkach stresu lub zagrożenia. Kryptozyna zawiera witamin A, C, E, kolagen, elastynę czy kwasy AHA, dlatego jej dobroczynne właściwości są doceniane w kosmetyce i dermatologii, a przede wszystkim – lubi ją nasza skóra.